Подзвонити нам
Ми працюємо, доставляємо та монтуємо

Особливості установки кондиціонерів: як уникнути протікання конденсату?

Встановлена спліт-система працює ефективно довгий час за умови, що монтаж виконаний якісно, пристрій справний, технічне обслуговування проводиться своєчасно. Недотримання правил експлуатації, подальшого догляду призводить до неприємних наслідків, наприклад, з кондиціонера тече вода до кімнати. Причин цього може бути кілька. Розглянемо основні їх.

Чому з кондиціонера тече конденсат?

Утворення вологи всередині кімнатного спліт-блоку – свідчення справної якісної роботи кліматичного обладнання. фреон, Що Проходить по мідному контуру, у випарнику нагрівається, віддаючи кімнатному повітрі холод і забираючи його тепло. Цей процес супроводжується конденсацією на поверхні теплообмінника.

Блок клімат-пристрою комплектується дренажною системою, до складу якої входить навіть ємність для збору води, патрубок відведення. Рідина стікає з випарника, потрапляє у ємність, звідти виводиться межі устаткування дренажному шлангу. Відведення може бути організоване як межі квартири, і у каналізаційну трубу.

Кількість рідини, що конденсується, за добу може бути різною. Залежить від особливостей кліматичної техніки, обраного температурного режиму, температури зовнішнього, кімнатного повітря, розташування внутрішнього модуля і т.д. У спекотні періоди спліт довго працює на повній потужності, що супроводжується вищим рівнем утворення конденсатної речовини.

Вбудована система дренажу розрахована на максимальну кількість рідини, що відводиться і повинна з нею справлятися. Якщо все ж таки з внутрішнього блоку кондиціонера тече конденсат, це свідчить про несправність спліт-блоку, у якої є певна причина.

Причини протікання

Дренаж засмічений, не справляється із відведенням рідини назовні:

 • попадання у відвідний патрубок комах, яких притягує водяна прохолода у спекотний період. Вони залишаються там, селяться всередині блоку, перешкоджаючи нормальному відтоку конденсату;

 • відвідний шланг забивається сміттям, брудом, пилом, шерстю тварин, які потрапляють всередину спліт-системи разом із повітряним потоком, що затягується. З часом бруд, що залишився, накопичується всередині відвідної трубки, конденсована волога збирається в піддоні, а потім ллється через край назовні;
 • бактеріальне забруднення резервуару, всього дренажу. Якщо необхідне технічне обслуговування не проводиться належним чином, у блоці починають розмножуватися колонії бактерій, цвіль, грибок. Мікроорганізми накопичуються всередині системи, утворюється слиз, перешкоджаючи природному відтоку. Крім того, що це є небезпечним для здоров'я мешканців квартири, виникають негативні зовнішні прояви: неприємний запах, тече вода з кондиціонера;

 • неправильне розміщення відвідного патрубка під час встановлення. Шланг необхідно розміщувати під ухилом, щоб волога сама витікала назовні під дією сил гравітації. Якщо розмістити його горизонтально, з вигинами, заломами і т.д., конденсат не подолає перешкоди, накопичуватиметься в піддоні.

Неправильна, неякісна установка спліт-системи:

 • внутрішній блок встановлений не строго горизонтально, як це вимагається інструкцією з монтажу. Результат: з кондиціонера тече вода до кімнати;
 • при встановленні було пошкоджено елементи системи, що відводить воду;
 • неякісне розвальцювання мідних труб сприяло розгерметизації охолоджуючого контуру. Фреон став виходити назовні, на випарнику - утворюватися лід.
 • При таненні крижаного покриття утворюється обсяг рідини, який дренаж спліту не розрахований.

Використання кліматичного обладнання в холодну пору року при низьких температурах. Якщо спліт-система не розрахована на роботу в мороз, не встановлено зимовий комплект для підігріву, вода у відвідному патрубку замерзне. Крижана пробка перешкоджатиме виведенню вологи назовні.

Як усунути течу?

Дії у випадку, коли система дренажу перестала функціонувати нормально:

 • Вимкнути спліт від електромережі.
 • Витягти дренажний піддон, вилити воду.
 • Перевірити дренажний патрубок. Якщо є засмічення, почистіть шланг.
 • Утворилася цвіль, слиз у піддоні: обов'язково провести антибактеріальне очищення клімат-пристрою за допомогою дизенфікуючих засобів для кліматичного обладнання за інструкцією, вказаною виробником на етикетці. Повітряні фільтри промити під проточною водою.
 • Заледенілий випарник свідчить про розгерметизацію фреонового контуру. Рекомендується звернутися до спеціалістів з ремонту побутових спліт-пристроїв.
 • Замерзлу воду всередині шланга прогріти, щоб крижана пробка розтанула. Не користуватися обладнанням без зимового комплекту.
 • Щоб усунути наслідки неякісного монтажу, рекомендується звернутися до професійних монтажників.

Коли несправно працює кондиціонер, причина може бути різною. Усунути її можна самостійно або викликавши кваліфікованих фахівців. Головне, виправити помилку вчасно, щоб уникнути ще неприємніших наслідків.

 

м. Дніпропетровськ,
пр. Олександра Поля 50Д

Пн-Пт: 9.00-20.00
Сб: 10.00-13.00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

(050) 922-47-83, (067) 591-11-88,
(073) 001-75-07
 
ПРОДАЖ. МОНТАЖ. СЕРВІС
Замовити дзвінок

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Написати листа

 
м. Дніпро,
пр. Олександра Поля 50Д
 
Пн-Пт: 9.00-20.00
Сб: 10.00-13.00
 
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

(050) 922-47-83
ПРОДАЖ. МОНТАЖ. СЕРВІС
Замовити дзвінок

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Написати лист

(050) 922-47-83
ПРОДАЖ. МОНТАЖ. СЕРВІС